Hlavné menu UJS

Voľnočasové aktivity pre študentov UJS

Mesto Komárno aj Univerzita J. Selyeho ponúkajú popri štúdiu výborné možnosti na aktívny oddych a strávenie voľného času.

Univerzitný ženský spevácky zbor pod názvom Cantus Iuventus bol založený v akademickom roku 2013/14 s 35 členmi. V súčasnosti má už viac ako 70 členov. Študentská samospráva Univerzity J. Selyeho každoročne organizuje podujatia pre študentov. Patria sem študentský ples pre žiakov univerzity, Univerzitné dni v mesta Komárno, Fakultné dni Univerzity, rôzne kvízy a diskusné večery.

 Športové centrum univerzity disponuje s troma nadštandardne vybavenými miestnosťami t.j., s posilňovňou so zrkadlami, aerobikovou miestnosťou a veľkou telocvičňou, ktoré čakajú na všetkých študentov a zamestnancov univerzity, najmä tých ktorých majú radi šport a pohyb. Multifunkčné športové ihrisko, ktoré sa nachádza pri študentskom domove Čajka, je možné vďaka jeho osvetleniu využívať aj vo večerných hodinách.

Mesto Komárno so svojimi rozmanitými lokalitami a bohatou ponukou celoročných programov umožňuje výbornú príležitosť na oddych pre nadšencov kultúry aj športu. Na sútoku Dunaja a Váhu sa na 13 hektároch, priamo pri konferenčnom centre sa tiež nachádza aj centrálna pevnosť Komárom, ktorá je aj v súčasnom stave cennou historickou atrakciou.

V centre mesta sa nachádza Maďarské kamenné divadlo Jókaiho, ktoré už oddávna patrí medzi základné kamene v zachovaní maďarskej kultúry na území hornej zemi Slovenska. Mestské kultúrne stredisko Egressy Béniho hostí celoročne hudobné a divadelné produkcie, a tiež organizuje aj rôzne festivaly. Milovníci kultúry sa tiež môžu tešiť aj na rôzne múzeá, knižnicu, chrám či galériu. Mesto celoročne organizuje aj iné podujatia. Takými sú tradičné dni mesta Komárno, Jókaiho dni, Ondrejský jarmok, Komárňanské vínne korzo či podujatie pod názvom Lehárovo leto. Filmoví fanúšikovia si môžu vychutnať súčasné premietanie 3D filmov v kinosálach Kino Tatra.

Aj priaznivci profesionálneho športu si prídu na svoje, ktorí môžu fandiť na zápasoch víťaza Slovenského pohára a majstra VK Spartak UJS vo volejbale, tiež majú príležitosť navštevovať zápasy basketbalového tímu, ktorý je aj víťazom Slovenského pohára, a futbalového tímu v II. lige.

Poloha mesta tiež ponúka výbornú príležitosť pre milovníkov vodných športov, ktorý patrí do rúk Komárňanského Kajakársko-kanoistického klubu. Mesto ponúk možnosti aj na požičanie si bicyklov,  člnov aj vodných bicyklov. Keďže cez mesto Komárom prechádza cyklotrasa EuroVelo 6 spájajúca západné Francúzsko a Čierne more, ponúka cyklistom okrem regionálne rozvinutých cyklotrás aj rôzne možnosti viacsmernej turistiky pre milovníkov bicyklovania. 

Termálne kúpalisko v Komárne po celý rok víta tých ktorý sa potrebujú liečiť, alebo by si radi trošku oddýchli. Počas letnej sezóny je pre návštevníkov k dispozícii 7 rôznych bazénov. V zimných obdobiach si milovníci pohybu a športu môžu vybrať medzi krytou plavárňou alebo klziskom. Hammer Gym, Black CrossGym, Max Gym či mnohé ďalšie posilňovne poskytujú všetky vybavenia pre všetkých ktorý si vybrali za svoj koníček kulturistiku.      .

Príjemné mestské bary a krčmy, ako napríklad Ramsesz a Saturnusz, poskytujú skvelé miesto na popoludňajšie alebo večerné rozhovory, v ktorých si dokonca môžete zahrať aj biliard alebo šípky. Pravidelné kultúrne programy usporadúva aj univerzitný klub s názvom PINCE, patria sem napríklad výstava obrazov, diskusné večere ale miesto poskytuje aj hudobnú či diskotékovú zábavu. Na prelomenie dlhých dní si môžeme ísť zasadnúť do príjemných kaviarní. Kaviarne ako CAFE FREI alebo Kávy sveta patria medzi najobľúbenejšie v meste, a poskytujú tú najkvalitnejšiu kávu zo všetkých kútov sveta.  

Možností na občerstvenie alebo na stravovanie existuje veľa v rámci univerzity ako aj v reštauráciách v meste. V neúplnom zozname pripomíname nasledovné z nich: na rýchle občerstvenie (Tripl’s), pizzérie (Pizzeria Lux, Pizzeria Allegra, PIzzeria Neptun, Pizzéria Tatai), kuchyne (bufet Melinda) sú tie ktoré poskytujú možnosť rýchlej stravy. Pre milovníkov fast foodu je tu aj reštaurácia Francesco, kde si môžete vychutnať vynikajúce koktaily, hamburgre alebo quesadillu. V meste nájdete aj reštaurácie s vyššími štandardmi a kvalitou ako Bella, Klapka, Zucca či Bow Garden, ktoré svojou vysokou gastronomickou hodnotou zvyšujú kultúru mesta. Väčšina týchto reštaurácií ponúka aj príležitosť na denné menu, ktoré si môžete každodenne prehliadať na web stránke Kam na menu?.

 

Táto webová stránka používa súbory cookie na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Používaním tohto webu súhlasíte s uchovávaním cookies.

  
spam vedelem